Kamp Malzeme Listesi

Ucuz Tatil Sizinde Hakkınız

Keyif alarak kamp yapmak istiyorsanız ilk ve en önemli kural doğru malzemeleri yanınıza almanızdır. Bu malzemelere gidilecek yer, kamp süresi ve hava sıcaklığı gibi birkaç etkeni göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Doğru şekilde yaptığınız bir malzeme listesi sizi yaşayabileceğiniz aksaklıklardan kurtaracaktır.

Bu yazımızda sizler için 2 günlük ve birkaç kişiyle beraber yapacağınız bir kampta gerekli olacağını düşündüğümüz malzemeleri listeleyeceğiz.

Eğer kamp alanına özel araçla veya toplu taşımayla gitmeyecekseniz yanınıza olmasa da olur dediğiniz hiçbir malzemeyi almamalısınız. Çünkü bu malzemeleri sırtınızda taşıdığınız için hafif olması çok önemlidir. Aksi taktirde daha kampı yapamadan fazlaca yorulmuş olursunuz.

2 günlük Kamp İçin Malzeme Listesi;

Kamp Çantası

Tüm malzemeleri içinde taşıyacağımız bir Kamp Çantası ilk ve en önemli malzememizdir.

Çadır

Diğer en önemli malzememiz ise içinde kalacağımız Çadırdır.

Mat ve Uyku Tulumu

Çadırın içinde rahat bir uyku uyuyabilmemiz için ve bizi soğuktan koruması için kesinlikle uyku tulumu ve yere sereceğiniz bir mat veya şişme yatak olmalıdır.

Kamp Bıçağı ve Çakı

Küçük odunları kesebileceğiniz, olası bir hayvan saldırısında kendinizi koruyabileceğiniz, en önemlisi ise yemeklerinizi doğramak için kullanacağınız bir Kamp Bıçağı ve Çakı’da mutlaka yanınızda olmalıdır.

El Feneri ve Yedek Piller

Kamp yapılacak yerlerin büyük çoğunluğunda lamba bulunmamaktadır bu yüzden yanınızda mutlaka bir el feneri ve yedek pilleri bulunmalıdır.

İlk Yardım Seti

Herhangi bir yaralanmaya karşı il müdahaleyi yapabilmek için yanınıza İlk Yardım Setide almalısınız.

Pusula veya GPS Aleti

Kamp yapılan yerler genellikle şehirlerden uzak oldukları için kaybolmanız çok yüksek bir ihtimaldir. Bu ihtimali en aza indirmek için yanınıza Pusula veya GPS Aleti almalısınız.

Tuvalet Kağıdı ve Sabun

Doğa şartlarında evde olduğu gibi bir tuvalet bulmanız oldukça zor olacaktır. Ancak yine de hijyeni sağlayabilmeniz için yanınıza tuvalet kağıdı ve sabun almanız iyi olacaktır.

Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü ve Şapka

Açık bir arazide kamp yapmayı tercih ederseniz mutlaka yanınıza Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü ve Şapka almalısınız. Bu sayede güneşten etkilenmeden kampın keyfini sürebilirsiniz.

Matara

Ücretli kamp alanlarının çoğunda su bulunsa da doğayla baş başa kalmak istediğiniz bir yere gittiğinizde en büyük mataranızı yanınıza mutlaka almalısınız.

Yedek Kıyafet

Yağmur yağdığında veya terlediğinizde üşümeden üzerinizi değişmeniz sizi hasta olmaktan kurtaracaktır. Bu yüzden yanınıza kesinlikle yedek kıyafetler almalısınız.

Cep Telefonu ve Powerbank

Doğada telefonla çok fazla işiniz olmayabilir fakat acil herhangi bir durumda yetkililere ulaşmanız için gerekecektir.

Havlu

Temizlik için elinizi yüzünüzü yıkadığınızda mutlaka kurulamanız gereklidir. Bu yüzden yanınızda havlu olması iyi olacaktır.

Dikiş Seti

Kıyafetlerinizde oluşabilecek ufak yırtılmaları veya düğme kopmalarını tamir edebilmeniz için yanınızda Dikiş Seti olması iyi olacaktır.

Kibrit ve Çakmak

Ateş yakmak kampın doğasında bulunmaktadır. Yanınıza sadece çakmak alarak gitmemenizi tavsiye ederiz mutlaka kibrit veya magnezyum çubuğu gibi ikinci bir ateş kaynağınızın bulunması hayat kurtarabilir.

Izgara Teli

Kamp alanlarında ateşi herhangi bir yerde yakabilirsiniz. Ancak yiyeceklerinizi pişirebilmeniz için yanınıza ızgara teli almalısınız.

Konserve

Ateş yakamadığınız durumlarda açlığınızı giderebilecek kadar yanınıza konserve yiyecekler almanız iyi olacaktır.

Tabak, Çatal ve Kaşık

Kamp alanlarında yemeklerinizi yemeniz için mutlaka tabak, çatal ve kaşık almalısınız. Dayanıklı olmaları açısından bu malzemelerin plastik olmamasını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir