Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

Ucuz Tatil Sizinde Hakkınız

Temiz havası, doğası ve güneşi ile Türkiye, tüm güzelliklerin bir arada buluştuğu ne kadar özel bir coğrafyadır. Tatil herkes için farklı anlamlar taşımaktadır. Kimisi denizde yüzmeyi ister kimisi sakin bir yerde oturmayı eğer sizde tatili doğa ile iç içe yani kamp yapmak olarak görüyorsanız bu yazımız dam size göre. Bu yazımızda belki adını daha önce duyduğunuz fakat gitmek için fırsat bulamadığınız kamp alanlarından bahsedeceğiz.

Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Bolu şehri sınırları içerisinde yer alan Yedigöller bölgesi en çok bilinen kamp alanları arasında gösterilebilir. Sahip olduğu özel coğrafyası sayesinde oldukça özel olan Yedigöller ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında kamp yapmaya uygundur. Yedigöller Milli Parkında kamp yaparken etraftaki muhteşem manzarayı ölümsüzleştirebilir, sık çam ağaçları içinde doğa yürüyüşü yapabilir veya oltanızla beraber balık tutabilirsiniz. Kamp alanlarında elektrik bulunmamaktadır. Ateş yakılması da dikkatli olunması karşılığında izin verilmektedir. Doğayla iç içe olabileceğiniz en güzel kamp alanlarından biri olan Yedigöller Milli Parkı yeni kamp yapmaya başlayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

İnbükü Orman Kampı / Marmaris

Eğer doğanın zorlu şartlarını seviyor ve ona göre bir kamp yeri arıyorsanız İnbükü Orman Kampı’nı mutlaka denemelisiniz. 140 çadıra kadar kapasitesi olan alanda sadece çadırlar için değil karavanlar için de yerler bulunmaktadır. İnbükü Orman Kampı alanında kamp yaparken yanınızda getirdiğiniz oltalarınız ile balık tutabilir, denizde girerek serinleyebilir ve bisiklete binebilirsiniz. Bölgede bulunan Çubucak Orman Kampı 365 gün hizmetlerini devam ettirmektedir.

Kelebekler Vadisi / Ölüdeniz

Son yılların en meşhur vadilerinden ve keşfedilmeye en açık yerlerden biri olan Kelebekler Vadisi hem serinlemek için denize girebileceğiniz, hem de tertemiz havasıyla oldukça gizemli ve fazla kalabalık olmayan bir koyda kamp yapabileceğiniz yerlerden biridir. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra çok iyi bir paraşütle atlayış alanlarından de biri olan Kelebekler Vadisinde yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz birçok etkinlikten bir diğeri ise Kamp Alanına yakın olan denizde yapılan dalış eğitimleridir. Kelebekler Vadisinde yoğunluğa göre kamp çadırı sayısı yer yer 125’lere kadar çıkmaktadır. Elektrik, tuvalet ve duş gibi hizmetlerin belirli saatlerde ücretsiz olarak verilmesi ve bu kamp alanlarına oldukça uygun fiyatlara girilebilmesi gerçekten kamp severleri buraya çekmektedir. Çadırda kalmak istemeyenler için bungalov tarzında küçük evlerde bulunmaktadır.

Köprülü Kanyon / Antalya

Köprülü Kanyon içerisinde dünyanın en zengin bitki çeşitliliğini barındırdığı anlaşılmasının ardından milli park olarak koruma altına alınmıştır. Antalya şehri sınırları içerisinde yer alan Köprülü Kanyon çadırlarınızla ya da karavanınızla rahatça kamp yapabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Kamp alanının büyük olmasından dolayı Olukköprü, Karabük Köyü, Beşkonak Köyü, Altınyaka Köyü ve Selge Antik Kenti seçeneklerinden birini seçerek size en uygun olan yerde kamp yapabilirsiniz. İsterseniz farklı yerlerde azar azar konaklayıp kanyonun her yerini gezebilirsiniz. Kanyon içerisinde ihtiyaç duyulması halinde çadır ve kamp malzemesi satan yerlerde bulunmaktadır.

İğneada Longoz Ormanları / Kırklareli

Ülkemizin sahip olduğu eşi benzeri olmayan güzellikleri arasında yer alan İğneada, kumsalıyla ve güneşiyle kamp yapılabilecek güzel yerlerden birisidir. İğneada içerisinde birçok kamp alanı bulmak da mümkündür. İğneada’da biraz gezdikten sonra istediğiniz gibi bir kamp alanı bulmak mümkündür. Ancak İğneada’da kamp yapmadan önce yanınıza sinek kovucu ilaçlar ve bol bol su almanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir