Uzak Doğu’nun Ucuz Tatil Rotaları

Ucuz Tatil Sizinde Hakkınız

Dünyanın en fazla ziyaretçi alan coğrafyalarından biri olan Uzak Doğu, özellikle son yıllarda Türkiye’den de büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Son zamanlarda dövizde yukarı yönlü hareket olmasına rağmen Uzak Doğu’da hala oldukça uygun fiyatlara seyahat edebileceğiniz harika yerler bulunmaktadır. Hatta erken rezervasyon yapanlar kurdaki hareketten de etkilenmeyerek paket turları daha avantajlı hale getirmiş oldular.

Uzak Doğu uygun fiyatlarıyla her gezginin ilgisini çekmektedir. Sahip olduğu muhteşem tapınaklar ve büyüleyici sahilleriyle harika bir tatil planlayanların tercihi Uzak Doğu etkileyici iklimi ve bitki örtüsüyle gezmeyi sevenleri kendine çekmektedir.               

Bangkok

Bangkok Tayland’ın başkentidir. Uzak Doğu’nun tatil için en çok tercih edilen ve ziyaretçi alan şehirleri arasında yer almaktadır. Tam bir doğu batı sentezi olan Bangkok, ziyaret edenlere unutulmaz deneyimler yaşatmaktadır. Melekler şehri adıyla da bilinen Bangkok da çok farklı koku ve tatların bulunduğu renkli bir seyahat yapabilirsiniz. Neredeyse her köşe başında bulunan tapınaklarıyla, lüks alışveriş merkezleriyle Bangkok tam bir parlayan yıldız konumundadır.

Bangkok, Chao Phraya Nehri ile ikie bölünmektedir. Şehrin mutlaka görmeniz gereken yerlerinden bahsedecek olursak öncelikle Buda heykellerinin bulunduğu Wat Phra Mahathat kompleksini ziyaret edebilirsiniz. Buranın dışında Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevide Bangkok’da gezebileceğiniz yerlerdendir.

Ayrıca, Bangkok bulunan yüzen pazarlarda çok farklı deneyimler yaşayabileceğiniz yerler arasındadır. Bu pazarlarda harika vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve tüm bunları yaparken de sürekli hareket halinde olabilirsiniz. Pazarlar su üzerinde olduğu için kayıklarla ulaşım sağlanmaktadır. Bu pazarlar arasında gezerken kayıkların üzerinde yapılan yemekleri tadabilirsiniz. Bu yüzen pazarlar arasında en ünlü olanı Damnoen Saduak Floating Market’dir. Turistlerin çok fazla ilgi gösterdiği bu pazarlar kanalların etrafına sıralanmış şekilde ziyaretçilerini beklemektedir. Bu pazarlar şehir merkezinin 100 km kadar dışında yer almaktadır.

Bangkok tatil yapacaklar için oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Türk lirasının daha değerli olduğu şehirde giriş çıkış için vize ihtiyacınızda bulunmamaktadır. Ancak bireysel olarak gitmek yerine tur firmalarıyla gitmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde fiyatlar umduğunuz kadar ucuz olmayabiliyor.

Phuket                                

Uzak Doğu tatili dendiğinde akıllara Bangkok’tan sonra muhteşem tatil adası Phuket gelmektedir. Phuket milli parklardan tutun tapınaklara ve son derece ilgi çekici müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel ve eğlence olarak çok farklı seçenekleri bünyesinde bulunduran Phuket, özellikle sahip olduğu uzun ve güzel plajlarıyla turistlerin ilgisini üzerinde toplamaktadır. Dünyanın her tarafından insanların geldiği Phuket aynı zamanda Taylan’ın sahip olduğu en büyük adadır.

Taylan’ın bu ünlü adasında ziyaret edebileceğiniz pek çok doğa harikası plaj bulunmaktadır. Bu plajların en başında Patong, Karon, Bang Thao, Nai Harn, Surin ve Pansea gelmektedir. Adanın sahip olduğu harika plajlarının yanı sıra tapınakları, şelaleri ve milli parkları da gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca ara sokaklara açılmış küçük tezgahlardan çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Adada yapabileceğiniz etkinliklerden bir diğeri ise su altı dalışıdır. Kısacası, Güneydoğu Asya’nın oldukça konforlu bu adasında maceralar yaşayabilir, adanın yemyeşil bitki örtüsünde yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Phuket’te bireysel olarak gezmek istediğinizde turlara göre daha pahalı olabilmektedir. Bu yüzden Phuket’te tatil yapma planınız varsa tur şirketlerine başvurmanız daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir